Kategorie
Porady

Popularne, ale potencjalnie niebezpieczne diety

Nasza daremna ludzka natura czyni nas łatwo podatnymi na wszystkie nowe style i trendy w modzie. Nie ma prawie żadnej osoby, która nie chciałaby wyglądać, jeśli nie jako popularna supermodelka, to przynajmniej w sposób zdrowy, ale smukły. Dlatego stale szukamy sposobów, aby to osiągnąć. Niektórzy wolą wypróbować łatwe domowe metody cięcia ciała bez konieczności stosowania wyczerpującej diety. Zazwyczaj odbywa się to poprzez ograniczenie ilości węglowodanów i skupienie się na zdrowszych rodzajach naturalnych cukrów.

Oczywiście, nasze zdrowie się poprawi, nawet jeśli zdecydujemy się wyeliminować nasze złe nawyki żywieniowe. Jak nocne przekąski przed telewizorem. Dlatego też posiadamy szeroką gamę różnych rodzajów diet. Dieta śródziemnomorska jest niezwykle lekka. Dieta DASH, przygotowana przez National Institutes of Health w Stanach Zjednoczonych w celu zapobiegania nadciśnieniu, jest do niej podobna. Ale niektóre mogą być zbyt surowe i ciężkie dla organizmu. To czyni je potencjalnie niebezpiecznymi dla naszego dobra. Taka jest na przykład dieta cheto.

Nagłe zastąpienie elementów, które nasz organizm wykorzystuje jako źródło energii, jest niezwykle szkodliwe. Tylko naprawdę silne ciało może tolerować bez negatywnych skutków ubocznych. W związku z tym zaleca się skonsultowanie się z dietetykiem przed przystąpieniem do danego rodzaju diety.

Jak dieta może być szkodliwa dla naszego samopoczucia?

Prawdopodobnie wiesz już, że zbilansowana dieta i ćwiczenia fizyczne są najlepszym sposobem na osiągnięcie dobrej kondycji. Ale powinniśmy również zauważyć, że wszyscy poszlibyśmy na skróty do szczuplejszej figury natychmiast, gdyby nie było to ryzykowne. Można by pomyśleć, że wypróbowanie jednej z tych niebezpiecznych diet jest sposobem na to. Ale jest bardzo prawdopodobne, że osiągniesz zbyt wiele skrajności, aby stracić te dodatkowe 10, 20 lub 30 funtów.

Ogólną zasadą jest unikanie wszelkiego szaleństwa związanego z jedzeniem, które zamienia się w mini-tematy w filmach komediowych i serialach telewizyjnych. Tak jak metody detoksykacji, które Kelly Kapoor próbuje zastosować w „The Office”. Niektóre diety nie tylko narażają cię na lekkie tortury żywieniowe i psychologiczne, ale mogą być niebezpieczne dla twojego zdrowia.

Oto jak pułki żywieniowe mogą być potencjalnie niebezpieczne dla twojego zdrowia:

  • Wprowadzając ciało w stan ekstremalnego zmęczenia.
  • Powoduje ona nagłe wahania nastroju i stany depresyjne.
  • Prowadzą one do zaburzeń równowagi hormonalnej lub chemicznej w organizmie.
  • Jesteśmy pozbawieni ważnych składników odżywczych.
  • Powodują one zatrucia wewnętrzne, alergie i inne przeciwwskazania.

The fasting diet – Mniej kalorii, mniej energii!

Mniej kalorii, więcej kalorii spalonych, prawda? Może to być prawdą w krótkiej perspektywie czasowej, ale każdy pułk jedzenia, który głoduje na śmierć jest szkodliwy. Pozbawienie organizmu ważnych elementów i składników odżywczych w menu przez długi czas może zwiększyć stres.

I mieć odwrotny efekt od tego, czego naprawdę chcesz, spowalniając metabolizm komórkowy. Poza tym, stracisz masę mięśniową, dla której pracowałeś. A ty jesteś bardziej narażony na problemy zdrowotne, w tym odwodnienie, zawroty głowy i anemię. Kiedy skończysz ze swoją dietą postną i zaczniesz znowu jeść, prawdopodobnie zaczniesz jeść za dużo, żeby zwiększyć swój poziom energii. Oznacza to, że zmagasz się z silniejszym głodem, który prawdopodobnie sprawi, że szybko odzyskasz swoją poprzednią liczbę funtów.

Diety i detoksykacja

Te plany żywieniowe są czasami również uważane za detoksykację „głodu”. Należy mieć świadomość, że sok z cytryny, woda, syrop klonowy i ostra papryka kajeńska nie będą wyglądać cieńej na wakacjach po trzech miesiącach. Podobnie jak w przypadku diety na czczo, stracisz masę mięśniową i spowolnisz swój metabolizm. Poza tym, zejdziesz na dół na zawartość wody, a nie tkanki tłuszczowej. Jeśli wrócisz do tych samych nawyków żywieniowych, które miały miejsce przed detoksykacją, odzyskasz każdego funta. Przeciwwskazania takie jak zmęczenie, zawroty głowy, mdłości i odwodnienie.

Sleeping Beauty Diet

Dieta „Śpiąca Królewna” opiera się na założeniu, że nie musisz jeść podczas snu. Prawdopodobnie, jeśli będziecie przestrzegać ścisłego reżimu chemicznych środków wspomagających sen, będziecie mogli trzymać się z dala od pokus jedzenia. Ale tylko w kraju Morfeusza. Nie w prawdziwym świecie. Zawsze będziesz musiał się obudzić. Ta dieta jest promowana przez Elvisa Presleya. W latach 60. i 70. był zbyt nowoczesny, ale ten wielki wokalista najwyraźniej nie smakował dobrze. Dla jednego, większość tabletek nasennych kryje w sobie ryzyko bycia codziennie, nawet gdy ich nie potrzebujesz. A jeśli jesteś zbyt senny przez kilka dni, ryzykujesz degenerację mięśni z powodu braku ruchu.

Dieta Tapeworm’a (pasożytów)

Jeśli lekarz przepisze ci produkt na pasożyty podczas podróży do innych krajów, nie powinieneś przyjmować go w celu pocięcia ciała. Nie powstrzymało to jednak ludzi przed pożeraniem ich larw. A to pozwala pasożytowi żerować na swoich laurach. Wiele osób szukało pomocy i metody na oczyszczenie organizmu po tym systemie odżywiania. Ponadto, posiadanie szkodliwych mikroorganizmów w jelitach jest receptą na katastrofę. Jeśli pozostaną w twoim systemie, wszystkie te kalorie, które spożywają, powodują, że rosną. I to stopniowo prowadzi do ich zatykania. Jesteś pewna, że tego chcesz?

Kapusta i dieta grejpfrutowa. Myślisz, że one karmią twoje ciało?

Nie, ciągłe spożywanie kapusty czy grejpfruta nie zabije cię. Ale jedzenie tylko jednego rodzaju żywności i zaniedbanie wszystkich innych może prowadzić do poważnych niedoborów składników odżywczych i często nie są tak skuteczne dla cięcia ciała w dłuższej perspektywie. Obie diety, które skupiają się na zupie kapustnej lub małych posiłkach grejpfrutowych i jej soku, są znane ludziom od zarania dziejów. Na początku staniesz się chudy, jak wszystkie niskokaloryczne plany żywieniowe. Ale powinny one również zawierać białko chude i węglowodany złożone, wśród innych elementów, zalecanych przez dietetyków.

Jedz zrównoważone jedzenie codziennie, a nie będziesz potrzebować diety!

Naturalne tygodniowe menu pomoże Ci nie potrzebować specjalistycznej diety przed wakacjami lub wakacjami letnimi. Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby czuć się dobrze w swoim ciele. Wszystko inne to próżność! Jeśli potrzebujesz odpowiedniej organicznej pomocy w kształtowaniu swojego ciała, zawsze możesz poszukać naturalnego produktu, który nada mu kształt.