Kategorie
Porady

10 najlepszych pokarmów dla silnych mięśni w 2022

Zarówno odżywianie jak i aktywność fizyczna są niezbędne, jeśli chcesz osiągnąć stonowaną masę mięśniową. Na początek konieczne jest ćwiczenie, jednak bez odpowiedniego wsparcia żywieniowego wyniki mogą być ograniczone. Żywność o wysokiej zawartości białka jest bardzo ważna dla „budowy” mięśni, ale węglowodany i tłuszcze są również bardzo potrzebnymi źródłami energii.

Jeśli Twoim celem jest uzyskanie stonowanej i silnej masy mięśniowej, należy skoncentrować się na stałym wysiłku fizycznym i podjąć niezbędne kalorie codziennie, preferując żywności, które pomagają tonus mięśni, być może wspomagane przez podjęcie dobrego suplementu diety, który może dać mięśnie dodatkowy impuls.

Jajka oferują naszemu organizmowi wysokiej jakości białko

Jaja zawarte są również w zdrowe tłuszcze i inne ważne substancje, takie jak: witaminy z grupy B i ważna cholina. Białka to nic innego jak aminokwasy i jaja, w rzeczywistości oferują duże ilości leucyny, aminokwasu szczególnie ważnego dla wzrostu i przyrostu masy mięśniowej. Ponadto, witaminy z grupy B mają fundamentalne znaczenie dla wielu procesów realizowanych przez nasz organizm, w tym dla produkcji energii.

Przeczytaj: Dieta ketogeniczna

Łosoś jest jednym z najbardziej użytecznych produktów rybnych.

Jest to doskonały pokarm zarówno dla masy mięśniowej, jak i dla ogólnej poprawy zdrowia. Porcja łososia, równa około 85 gramom, zawiera około 17 gram białka, około 2 gramy kwasów tłuszczowych omega 3 i wiele ważnych witamin z grupy B. Należy zauważyć, że kwasy tłuszczowe omega 3 odgrywają bardzo ważną rolę dla zdrowia mięśni, ponieważ są w stanie zwiększyć masę mięśniową podczas sesji treningowych.

Pierś z kurczaka uważana za kluczowy pokarm budujący mięśnie.

Kawałek ten zawiera dużo białka, każda porcja 85 gramowa zawiera około 26 gram wysokiej jakości białka. Ponadto piersi kurczaka zawierają dużą ilość witamin z grupy B, takich jak niacyna i witamina B6, które są szczególnie ważne, jeśli jesteś bardzo aktywna, ponieważ witaminy te pomagają Twojemu organizmowi prawidłowo funkcjonować podczas aktywności fizycznej i ćwiczeń fizycznych, a także są niezbędne do optymalnego wzrostu mięśni.

Jogurt grecki – produkt mleczny

Ten produkt mleczarski zawiera nie tylko wysokiej jakości białko, ale także mieszankę wysokostrawnego białka serwatki i wolniej trawionego białka kazeinowego, których połączenie zwiększa budowę mięśni. Jednak nie wszystkie jogurty są takie same. Na przykład jogurt grecki, w większości przypadków zawiera około dwa razy więcej białka niż zwykły jogurt.

Jogurt grecki jest więc zawsze wielką przekąską, jedzenie go po treningu lub przed pójściem do łóżka może być bardzo przydatne w tym celu ze względu na jego mieszankę szybko strawnych białek i tych, które są trawione wolniej.

Tuńczyk dostarcza dużych ilości kwasów tłuszczowych omega-3, które wspierają zdrowie mięśni.

Jest to szczególnie ważne dla osób starszych, ponieważ kwasy tłuszczowe omega 3 mogą spowolnić utratę masy i siły mięśni, która następuje wraz z wiekiem.

W 85-gramowej porcji tuńczyka znajduje się ponad 20 gramów białka, zawiera on duże ilości witaminy A i kilka witamin z grupy B, w tym witaminę B12, niacynę i witaminę B6. Te składniki odżywcze są ważne dla ogólnego zdrowia, energii i optymalnej sprawności fizycznej.

Wołowina jest bogata w wysokiej jakości białko, witaminy z grupy B, minerały i kreatynę.

Ogólnie rzecz biorąc, jedzenie chudego i czerwonego mięsa może zwiększyć ilość chudej masy, którą można osiągnąć poprzez trening siłowy. Jednak nawet gdy dąży się do budowania masy, może lepiej wybrać mięso, które wspiera przyrost mięśni, nie dostarczając przy tym nadmiaru kalorii. Na przykład, 85 gramów 70% chudej wołowiny zawiera 228 kalorii i 15 gramów tłuszczu.

Krewetki zawierają prawie czyste białko.

Każda porcja 85 gramów zawiera 18 gramów białka, 1 gram tłuszczu i nie zawiera węglowodanów. Chociaż, jak wspomniano powyżej, zdrowe tłuszcze i węglowodany są ważne w zrównoważonej diecie, dodanie kilku krewetek do diety jest łatwym sposobem na uzyskanie białka budującego mięśnie bez spożywania dodatkowych kalorii. Jak wiele innych białek zwierzęcych, krewetki oferują dużą ilość leucyny, aminokwasów i białka budulcowego mięśni.